Ponant

Plavby Ponant cruisesLuxusné All inclusive plavby a la française

PONANT Cruises je jedinou čisto francúzskou plavebnou spoločnosťou. PONANT je známa pre svoje elegantné jachty, ktoré ponúkajú sofistikované pohodlie a vysokohodnotený diskrétny servis.

Spoločnosť bola založená v roku 1988 a je vlastnená kontajnerovou plavebnou spoločnosťou CMA CGM Group, ktorá je dedičom slávnej francúzskej Compagnie Generale Transatlantique.

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti PONANT Cruises

 

Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti PONANT 

 

Destinácie

Táto lodná spoločnosť sa orientuje na mierne dobrodružné plavby - od decembra do marca je hlavnou destináciou Antarktída. Okrem toho sa plaví po menej známych trasách po celom svete - v Stredomorí a Severnej Európe, Oceánii, Ázii, Karibiku a Strednej Amerike ...

Flotila

Každá z lodí má svoju jedinečnú osobnosť a predstavuje umenie "cruising a la francaise" v línii s filozofiou ich materskej spoločnosti.

Názov lodeTonážKajutyHodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
L'Austral 10.700 t13220102018
Le Bellot Expedičné lode 10.700 t92-2020 
Le Boréal10.700 t13220092018
Le Bouganville Expedičné lode 10.700 t922019 
Le Champlain Expedičné lode 10.000 t922018 
Le Commandant Charcot  31.757 t135-2021 
Le Dumont-D'Urville Expedičné lode 10.700 t922019 
Le Jacques Cartier Expedičné lode10.700 t92-2021 
Le Lapérouse Expedičné lode 10.000 t922018 
Le Lyrial 10.700 t1222015 
Le Ponant Plachetnica   1.489 t3219912020
Le Soléal 10.700 t13220132019
Plachetnica Plachetnica   Expedičné lode Expedičná loď    Polárna expedičná loď

Programy Flight & Cruise

Pri všetkých plavbách v Arktíde a Antarktíde PONANT prenajíma lietadlá a transfery, aby uľahčila dopravu svojich cestujúcich do/z hlavného prístavu. Na tieto trasy ponúka balíčky Flight & Cruise s nasledujúcimi výhodami: priame lety, batožina prepravovaná jedným letom bez rizika, prispôsobený odchod lode v prípade meškania letu a personalizovaná služba na palube.
Aj pre ostatné destinácie môžu byť niektoré programy v ponuke ako Flight & Cruise.

Na palube vládne elegantná, ale neformálna "casual" atmosféra.

Oficiálny jazyk na palube

francúzština a angličtina - informačné materiály a komunikácia sú v oboch jazykoch; zamestnanci taktiež hovoria francúzsky a aj anglicky.

Hostia na palube

Náročnejší cestovatelia so športovým duchom z Francúzska, Austrálie, Severnej Ameriky a Európy. Rodiny s deťmi nie sú medzi hosťami raritou, ale priemerný vek hostí je od 40 rokov vyššie.

Ubytovanie na palube

Dizajnové kajuty a apartmány sú priestranné a pohodlné, vkusne zariadené s použitím kvalitných materiálov v príjemných harmonických farbách. Vybavenie sa líši podľa lode a kategórie - väčšina kajút je ale vybavená klimatizáciou,  satelitnou televíziou s plochou obrazovkou, DVD/CD a iPod prehrávačom, mini-barom, trezorom, sušičom na vlasy, županmi a francúzskymi toaletnými produktami. S výnimkou plachetnice Le Ponant na ostatných lodiach má väčšina kajút vlastný balkón.

Stravovanie na palube

Pravá francúzska cuisine pripravená francúzskymi šéfkuchármi. Výhradne čerstvé ingrediencie a vysoko-odborná príprava zaručujú výnimočnú kulinárnu úroveň. Raňajky sú vo forme bufetu alebo si ich môžete dať priniesť do kajuty. Obed je vo forme bohatých bufetových stolov a večera vo francúzskom štýle sa podáva v reštaurácii. Počas celého dňa sú k dispozícii káva, čaj a malé občerstvenie.
Spoločnosť podporuje úsilie o udržateľný a zodpovedný cestovný ruch, preto v rámci možností používa potraviny priamo z miest, kde sa lode zastavujú, pričom sa zaväzuje rešpektovať miestne zdroje.

All Inclusive nápoje Open Bar: v cene plavby sú zahrnuté všetky nápoje, od momentu nalodenia a počas celej plavby sa na požiadanie a kedykoľvek podáva široký výber nápojov: minerálna voda, nealkoholické nápoje, víno, pivo, pravé francúzske šampanské Charles Heidsieck, liehoviny, káva, čaj. Niektoré prémiové alkoholické nápoje z menu nie sú zahrnuté v otvorenom bare,

Zariadenie a zábavné programy

na lodiach L'Austral, Le Boréal, Le Lyrial, Le Soléal
Všetky lode okrem Le Ponant majú na palube kúpele/spa vybavené masážnymi miestnosťami, hammam, kadermíckym salónom a fitness centrom s panoramatickým výhľadom na oceán - v asociácii s francúzskou firmou SOTHYS Paris™.
Na najvyššej palube sa nachádza vyhrievaný bazén s morskou vodou a solárium.
Na palube nájdete viaceré salóny a bary: hlavný lounge, panoramatický lounge, intímny piano-bar s jedinečnýnm výhľadom a bar na vonkajšej palube pri bazéne.
V Grand salóne sa organizujú rôzne zábavné hudobne a tanečné podujatia pod vedením skúsených tanečníkov.
Divadlo lode je najväčším priestorom na lodi a pohodlne sa doň zmestia všetci cestujúci. Počas dňa je miestom podujatí a prednášok prírodovedcov, skúsených sprievodcov a špecialistov. Večer sa tu poriadajú hudobné a zábavné predstavenia a premietanie tradičných a dokumentárnych filmov.
K dispozícii je dobrý výber kníh a spoločenských hier. Knižnica na 6. palube je vybavená počítačmi s Wi-Fi. Na 5. palube nájdete destský klub s hrami a Wii™ konzolami. Všetky kajuty majú priamy vstup na On-Demand videá.

Na všetkých dlhších plavbách sa koná Soirée blanche (party v bielom) a Officers' evening dôstojnícky večer. Na programe môžu byť aj iné druhy večierkov alebo večerných akcií, napríklad karaoke párty, kasínové párty alebo herné večery.

Každá loď triedy Explorers Expedičné lode má Blue Eye. Tento jedinečný multizmyslový salónik, sa nachádza v pod čiarou ponoru lode a priamo vás ponorí vás do srdca podmorského života. Zrak, sluch a vnemy ... Prostredníctvom digitálnych obrazoviek, hydrofónov a špeciálnych Body Listening pohoviek môžete zažiť kompletné a bezprecedentné predstavenie, ktoré morské dno ponúka. Prístupný všetkým hosťom a vybavený barom, Blue Eye je skutočne výnimočným miestom na posedenie v jedinečnej atmosfére.

Plachetnica Le Ponant má slnečnú palubu s rozlohou 400 m², platformu na vodné športy, spoločenskú miestnosť, butik a spoločenskú miestnosť na trávenie voľného času.
Internet na palube
v cene plavby je zahrnuté bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet 24 hodín denne *
Sólo cestujúci:
Každú sezónu, na viacerých vybraných plavbách sólo cestujúci neplatí príplatok za single kajutu. Aktuálny zoznam plavieb TU
Vernostný klub: Vyberte sa na niekoľko plavieb s PONANT a stanete sa členom Yacht Clubu PONANT - budete si môcť vychutnať osobnú pozornosť, exkluzívne pozornosti na palube aj na pevnine a tie najlepšie špeciálne ponuky. Viac info (v anglickom jazyku)

V cene plavby PONANT je zahrnuté:

 • Ubytovanie vo vybranej kategórii
 • Plná penzia na palube
 • Všetky nápoje Open Bar minerálna voda, nealkoholické nápoje, víno, pivo, šampanské Charles Heidsieck, liehoviny, káva, čaj 
 • Konzumácia z minibaru v kajute
 • Zábava a animácia na palube
 • Používanie zariadení na lodi
 • Wi-Fi pripojenie na internet 24 hodín denne *
 • 24 hodinový room service
 • Sprepitné pre personál
 • Na niektorých plavbách sa neplatí príplatok za single kajutu
 • Prístavné poplatky

V cene plavby PONANT nie je zahrnuté:

 • Doprava do prístavu
 • Fakultatívne výlety na pevnine
 • Niektoré druhy prémiových alkoholických nápojov
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch, masáže a služby v spa a beauty salóne atď)
 • Prípadné palivové a bezpečnostné poplatky
 • Víza (ak požadované)

Video


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti PONANT


Plavby Oceania Cruises a pandemia Covid-19Dôležité upozornenie: 
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky alebo konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách PONANT v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov musia byť všetci členovia posádky a cestujúci nad 17 rokov na všetkých plavbách spoločnosti PONANT plne zaočkovaní.
 

Spoločnosť PONANT poskytuje vysokú mieru kvality, pokiaľ ide o environmentálne normy, bezpečnosť svojich lodí a o práva zamestnancov. Flotilu kontrolujú a monitorujú francúzska Marseille Centre de Sécurité des Navires PACA Corse a CSN Normandy so sídlom v Caen.
Bezpečnostné a ochranné vybavenie je každoročne kontrolované a schvaľované francúzskou vládou a francúzskou skúšobnou a inšpekčnou spoločnosťou Bureau Veritas. Každá loď flotily PONANT má certifikát ISM (Medzinárodný manažment bezpečnosti), čo si vyžaduje spĺňanie veľmi prísnych medzinárodných pravidiel a predpisov.1.

Či už na pevnine alebo na palube, bezpečnosť hostí je absolútnou prioritou spoločnosti. Na zabezpečenie poskytovania a údržby hermetickej sanitárnej bubliny „COVID-SAFE“ zaviedla spoločnosť PONANT ešte prísnejší súbor opatrení na ochranu zdravia, ktorý zahŕňa kompletnú škálu technologických, ľudských a prístrojových opatrení.
 

 

Nové rezervácie
Politika Ultra Serenity s najkomplexnejšími a najvhodnejšími zárukami, aby hostia mali väčšiu flexibilitu pri rezervácii a v prípade potreby možnosť odložiť alebo zrušiť svoju nadchádzajúcu cestu.

Opatrenia na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia počas plavby


Plavby sú dostupné iba pre plne zaočkovaných cestujúcich.

 

Boli zavedené prísnejšie opatrenia na ochranu zdravia a na udržanie maximálnej možnej úrovne bezpečnosti, aby bol zaručený pokojný a bezproblémový zážitok z plavby.

Podmienky vstupu do COVID-SAFE zóny


Každý hosť a člen posádky:
- Najskôr  45 dní pred plavbou: zdravotný dotazník vyplnený osobným lekárom
- Najskôr 3 dni pred plavbou: povinný PCR test na COVID-19
- Pri nalodení: vypĺňa a dovzdáva formulár „Vyhlásenie o zdraví“.
- Pri nalodení: podrobí sa lekárskemu vyšetreniu a antigénovému alebo PCR testu na COVID-19 vykonaný lekárskym tímom PONANT
Nalodenie je zamietnuté v prípade pozitívneho výsledku testu, ak je test starší ako 72 hodín, ak bol preukázaný kontakt s osobou pozitívnou na Covid-19 za posledných 14 dní, ak je telesná teplota >38 ° C  alebo sú zistené príznaky ochorenia COVID-19.

Udržiavanie COVID-SAFE zóny


Všetky osoby na palube (hostia a členovia posádky) sú povinní dodržiavať povinný zdravotný protokol a všetky palubné priestory sú pravidelne čistené a ošetrované, aby sa zabezpečila úplná dezinfekcia. Na zachovanie a udržanie tejto sanitárnej bubliny sa budú exkurzie po pevnine uskutočňovať iba v regiónoch, kde je epidémia pod kontrolou, alebo v neobývaných oblastiach, kde nebude žiadny kontakt s miestnym obyvateľstvom. 
- Dezinfekcia všetkej batožiny, produktov a tovaru
- Hosťom sú poskytované ochranné sady.
- Povinnosť používania ochranných rúšok, okrem času počas stravovania alebo požívania nápojov
- Sanitácia verejných priestorov a kajút
- Neustále dopĺňanie čerstvého vzduchu
- Doržiavanie vhodných sociálnych odstupov (podľa aktuálnych miestnych nariadení)
- Automatizované a systematické meranie telesnej teploty
- Členovia posádky taktiež povinne používajú rúška na tvár alebo ochranné štíty
- V prípade potreby je na lodi k dispozícii izolačná zóna s kapacitou 5 kajút

Počas výletov na pevninu budú plavidlá na prepravu dezinfikované a cestujúci budú musieť pred návratom na palubu dodržiavať pokyny na ochranu zdravia: spoločenské dištancovanie, nosenie rúšok, bariérové postupy, kontrola teploty a dezinfekcia rúk.

Kontrola a monitorovanie COVID-SAFE zóny


Na zaistenie bezpečnej COVID-SAFE zóny bol vyvinutý plnohodnotný kontrolný a monitorovací systém ochrany zdravia na palube lodí.
- Zdravotný tím na palubne - skúsený lekár a zdravotná sestra
- Zdravotné stredisko - denné monitorovanie a rýchla diagnostika.
- Na palube sú k dispozícii aj zariadenia na biologické PCR a / alebo antigénové testovanie.
- Pravidelne sa vykonáva testovanie a kontrola vzoriek v rizikových priestoroch a na rizikových povrchoch
- Priebežné monitorovanie a kontrola posádky, hostí i samotnej lode
- Pred vylodením: hosť vyplňuje dotazník pre kontaktovanie a sledovanie stavu po plavbe.