Holland America Line

Dobrodružné spojenie okružnej plavby, dovolenky a exkurzií na pevnine

Holland America Line (HAL) bola založená v roku 1873 ako Netherlands-America Steamship Company, dopravujúca imigrantov z Rotterdamu do New Yorku. V roku 1971 sa presídlila do USA a v roku 1989 prešla do vlastníctva korporácie Carnival. 

Dnes je je jednou z prémiových lodných spoločností a ponúka prakticky neobmedzený výber okružných plavieb. Typické sú najmá dlhšie plavby, ako aj kombinácie s exkurziami na pevnine, tzv. Land + Sea Journeys. S takmer 500 plavbami ročne do viac ako 280 prístavov a do všetkých siedmich kontinentov, rozširovaním ponuky plavieb a exkurzií a poskytovaním najlepších výletných prázdnin, Holland America Line potvrdzuje ocenenia a uznanie od lídrov v oblasti cestovného ruchu.

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Holland America Line HAL v súvislosti s pandémiou Covid -19I napriek tomu, že Holland America Line je americkou spoločnosťou, snaží sa zachovávať dedičstvo holandských tradícií, samozrejme v kombinácii s najnovšími vymoženosťami moderných technológií. Mená lodí podľa holandských miest, vintage tmavomodré trupy lodí ale aj interiéry zariadené v tradičnom štýle, obohatené zbierkami umeleckých diel a starožitností, elegantné salóny a reštaurácie, tradičný čaj o piatej - toto všetko nájdete na plavbách s Holland America Line.

Destinácie: Spoločnosť ponúka okružné plavby po celom svete a každým rokom rozširuje ponuku svojich populárnych plavieb v Aljaške, Karibiku, Európe, Kanade, Pacifiku, Austrálii, Novom Zélande, Ázii a aj v Afrike.

Názov lodeTonážPočet
kajút
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
ms Eurodam86.273 t1.05220082016
ms Koningsdam99.500 t1.3312016 
ms Nieuw Amsterdam86.700 t1.05320102018
ms Nieuw Statendam99.500 t1.3392018 
ms Noordam82.318 t98620062019
ms Oosterdam82.305 t1.01220032016
ms Rotterdam99.800 t1.340-2021 
ms Volendam61.214 t71619992016
ms Westerdam82.348 t98420042017
ms Zaandam61.396 t71620002017
ms Zuiderdam82.305 t98520022019


Ubytovanie: Holland America Line sa vyznačuje priestrannými kajutami. Komfort hostí na palube je pre túto spoločnosť veľmi dôležitý a preto sú kajuty až o 25% priestrannejšie ako na palube iných lodí porovnateľnej kategórie. V základnom vybavení všetkých kajút je regulovateľná klimatizácia, Euro-top posteľné matrace a obliečky Mariners Dream, interaktívna televízia, bezpečnostná schránka, značková kozmetika Elemis Aromapure, župany, čerstvé ovocie, 24-hodinový kajutový servis, bezplatné čistenie topánok.

Stravovanie: V cene plavby je plná penzia. Raňajky, obedy a večere si môžete vychutnať v hlavnej reštaurácii, kde máte na výber od klasickej a vegetariánskej kuchyne až po špeciality v navštívenom regióne, prípadne špeciálne diétne požiadavky (ktoré však musia byť ohlásené vopred). Večera sa podáva o 17:45 alebo o 20:00 na dvoch podlažiach v hlavnej reštaurácii. Jedno podlažie je prispôsobené pre voľný vstup medzi 17:15 – 21:00. Pizzu, talianske šaláty alebo hamburger si môžete objednať aj v občerstveniach pri bazéne. K dispozícii je aj Lido (bufetová reštaurácia), kde si môžete vychutnať raňajky a obedy v ležérnom štýle s výhľadom na oceán.
Nápoje ako voda, džús, káva a čaj z automatov sú zdarma. K dispozícii sú aj zvýhodnené nápojové balíčky.
Okrem toho nájdete na lodi niekoľko alternatívnych prémiových reštaurácií napr. s talianskou kuchyňou, ázijskou kuchyňou, morské plody a steak house. V týchto reštauráciách platíte za obedové/večerné menu príplatok.

Hostia:  Na palube prevažujú páry a skupinky hostí vo veku od 40 do 70 rokov. Počas letných mesiacov a školských prázdnin tu ale nájdete aj mnohé rodiny s deťmi. Obľúbené dlhšie okružné plavby vyhľadávajú väčšinou páry vo veku nad 55 rokov.
Na väčšine plavieb, najmä na okružných plavbách po Karibiku, Aljaške a Kanade, majú najväčšie zastúpenie Američania a Kanaďania. Počas letnej sezóny na európskych plavbách sú to aj občania Británie, Holandska, Nemecka a Ruska.

Deti a mladí: Klub HAL poskytuje širokú škálu zaujímavých aktivít pre deti vo veku 3 až 17 rokov. Klubové aktivity HAL sú navrhnuté tak, aby boli veku primerané. Pre tých najmenších (vo veku od 3 do 8 rokov) sú pripravené aktivity ako umenie a rôzne remeslá, lodné výlety a bingo. Pre staršie deti (vo veku od 9 do 12 rokov) je to minigolf, ping-pong, tematické párty, športové hry na palube a pod. Dospievajúci (vo veku od 13 do 17 rokov) sa môžu tešiť na diskotéku, tanečné lekcie, arkádové hry, športové turnaje, bingo, filmy a videá. Všetky aktivity sú pod dohľadom vyučeného personálu.
Spoločnosť dokonca ponúka pobrežné exkurzie len pre deti, napríklad na Half Moon Cay (Bahamy) alebo v Aljašských prístavoch.
Za príplatok je k dispozícii aj babysitting. Minimálny akceptovateľný vek je 6 mesiacov, pre transoceánske plavby minimálne 12 mesiacov.

Dospelí: Množstvo denných aktivít ako kurzy varenia, ochutnávky vína a miešanie nápojov,  umelecké podujatia, spoločenské hry, športové aktivity, digitálne workshopy, premietanie novo-vydaných filmov (popcorn je zdarma). Večerné aktivity sú v tradičnejšom štýle - začína sa s koktejlom pred večerou, potom sú v ponuke večerné predstavenia a muzikály, živé hudobné vystúpenia rôzneho žánru, piano-bar, nočný klub s diskotékou, bary. Taktiež môžete skúsiť šťastie v kasíne. Mimoriadne populárne sú B.B. King´s Blues kluby, ktoré sú k dispozícii takmer na všetkých lodiach (okrem Volendam a Zaandam).
Okrem zvyčajných tematických party má spoločnosť HAL jednu špeciálnu: Orange Party. Meno je odvodené od názvu farby, nie ovocia.  Oranžová farba je totiž národnou farbou Holandska a ich kráľovskej rodiny (the House of Orange). Holanďania sú hrdí na svoje tradície a v deň narodenín svojho kráľa majú každoročne sviatok, Koningsdag (kráľovský deň).
Počas vašej plavby na palube zažijete repliku tejto bujarej party, kde nebudú chýbať holandské chuťovky, pivo, koktaily, živá hudba a iné prekvapenia, všetko v holandskom duchu.  Takže si so sebou určite do kufra pribaľte aspoň nejaký kúsok oranžového oblečenia a doplnky!

Fitness a oddych: Na palube lodí HAL nájdete bazény, multifunkčné ihriská (volejbal, tenis), posilňovňu, k dispozícii za príplatok je aj personálny tréner a špecializované fitness triedy, ako napr. jóga, pilates a pod.

Oblečenie / DresscodeNa týždňovej okružnej plavbe sú štandardom dva formálne večery. Mužom sa pri tejto príležitosti odporúča smoking, tmavý oblek alebo športové sako s kravatou. Ostatné večery sú neformálne, neodporúčajú sa však krátke nohavice a džínsy. Počas dňa sa doporučuje pohodlné oblečenie pre voľný čas.

Fajčenie: nie je povolené v izbách a vnútorných priestoroch lode. Je povolené na balkónoch izieb a na vonkajších priestoroch lode a taktiež v kasíne (aktívni hráči).

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou na lodiach je americký dolár ($).

Prepitné: 14,50 USD za osobu a noc plavby sa účtuje automaticky k osobnému účtu na osobu a deň (hostia ubytovaní v apartmánoch platia 16 USD). Na konci plavby môžu cestujúci túto sumu upraviť na základe spokojnosti.
Servisný príplatok na nápoje alebo jedlá zakúpené na palube je 15%.

Vernostný program: Do vernostného programu Mariner Society® ste zaradení po absolvovaní prvej okružnej plavby s HAL. Body získate za absolvované dni plavby a za extra výdaje zakúpené na lodi.
K výhodám členstva patria zľavy na ďalšie plavby ako aj na niektoré služby na palube.
Úrovne klubu: Star Mariner, 2-Star Mariner, 3-Star Mariner, 4-Star Mariner, 5-Star Mariner.

 Informácie o cenách plavieb  
 

Video: 


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Holland America Line


Dôležité upozornenie:
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti.

Aktualizované informácie ohľadom situácie COVID-19 na webovej stránke spoločnosti: LINK

 Aktualizácia - 17. jún, 2021

Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov budú musieť byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách so spoločnosťou HAL v Aljaške a Európe plne zaočkovaní.

Život na palube bude prebiehať ako zvyčajne, s implementáciou niektorých zmien.
Stravovanie bude zabezpečené v hlavných reštauráciách, prémiových reštauráciách (za plnej obsluhy lodným personálom aj v bufete Lido) a v kajutách. Rezervácia miest na sedenie bude možná prostredníctvom webovej stránky a aplikácie Navigator® pred plavbou alebo počas plavby. 

TravelWell - Cestujte v zdraví

Pri rezervácii plavby • Každý hosť by si mal starostlivo prečítať rady spoločnosti týkajúce sa zdravia pred rezerváciou a pred vycestovaním, ako aj aktuálne informácie Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v USA.
Vylepšené zdravotné kontroly • implementácia vhodného skríningu pred nalodením COVID-19, vrátane:
- Povinné sprísnené kontroly pred nalodením; testovanie na COVID-19, bezdotykové kontroly teploty a zdravotné dotazníkov v súlade s najnovšími pokynmi
- osoby s príznakmi a symptómami ochorenia COVID-19 alebo u ktorých je identifikované riziko podstúpia ďalšie lekárske vyšetrenie predtým, než je im umožnené nastúpiť.
- Sekundárne prehliadky a zdravotné kontroly počas celej plavby).
Zodpovedné sociálne odstupy • Na všetkých lodiach sú veľkosti a prúdenie skupín vo verejných priestoroch a počas aktivít riadené a načasované. Zábavné programy a reštaurácie sú upravené tak, aby sa zvýšili fyzické odstupy. Počas registrácie a nalodenia, v termináloch, na palube, na súkromných ostrovoch a počas výletov po brehoch sa bude udržiavať a vyžadovať sociálny odstup.
Ochranné rúška • Ak nie je možné dodržať fyzické odstupy alebo ak to nariaďujú orgány verejného zdravotníctva, na palube, na súkromných ostrovoch a počas výletov po pobreží sa budú vyžadovať rúška. Počas nastupovania a vystupovania v termináloch musia mať všetci nasadené rúška.
Osobná hygiena • Hostia sú vyzývaní, aby používali umývadlá dávkovače dezinfekčných prostriedkov na ruky pri vchodoch do miest aktivít a v priestoroch s vysokou premávkou po celej lodi. Hostia sú žiadaní, aby aktívne sledovali informácie o spôsoboch, ako si udržiavať zdravie na palube a na pobreží; prostredníctvom denných programov, zábavných systémov, oznámení, informačných letákov v kajute a mobilnej aplikácie.
Samoobsluha v bufetoch nebude k dispozícii - o porcovanie sa postará obslužný personál.
Opatrenia počas exkurzií na pobreží • Spoločnosť spolupracuje s miestnymi autoritami, navštívenými destináciami a tour operátormi, aby bola aplikácia sprísnených zdravotných a bezpečnostných opatrení na palube zaručená aj na pobreží. Podľa situácie, loď sa bude riadiť zdravotnými protokolmi platnými pre každý navštívený prístav. Môže dôjsť k zníženiu kapacity exkurzií a vozidiel používaných na prepravu.
Povolené budú iba výlety po pobreží, ktoré sú v súlade s protokolmi spoločnosti, pričom sa od všetkých hostí bude vyžadovať ich striktné dodržiavanie a hosťom, ktorí sa nimi nebudú riadiť, môže byť odmietnutý návrat na loď.
Vylepšená sanitácia • Verejné priestory a salóniky budú dôkladne a častejšie čistené pomocou bezpečného dezinfekčného prostriedku, ktorý preukázateľne ničí koronavírusy.
Zdravotná starostlivosť • Vo vysoko kvalifikovanom lodnom zdravotnom stredisku pracujú lekári a sestry schopní postarať sa o široké spektrum zdravotných stavov, vrátane liečby ochorenia COVID-19. Zdravotné strediská sú vybavené príslušnými testovacími a liečebnými prostriedkami na COVID-19.
 Vetranie • všetky lode sú vybavené vylepšenou vzduchovou filtráciou s inovovanými systémami HVAC. Tieto systémy sú navrhnuté tak, aby vymieňali vzduch vo verejných priestoroch a salónikoch každých päť až šesť minút. Filtre HEPA sa budú používať v kľúčových priestoroch, ako sú zdravotné strediská a špeciálne izolačné miestnosti.

 

Plavby spoločnosti Holland America Line
 • MS Rotterdam

  MS Rotterdam

  Západný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 05. 02. 2022
  978 € vnútorné
  1 058 € vonkajšie
  1 148 € s balkónom
  Dĺžka: 8 nocí
  Cena od: 978 €
 • MS Rotterdam

  MS Rotterdam

  Západný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 05. 02. 2022
  1 838 € vnútorné
  2 008 € vonkajšie
  2 168 € s balkónom
  Dĺžka: 15 nocí
  Cena od: 1 838 €
 • MS Eurodam

  MS Eurodam

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 06. 02. 2022
  1 528 € vnútorné
  1 548 € vonkajšie
  2 178 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 1 528 €
 • MS Zuiderdam

  MS Zuiderdam

  Panamský kanál
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: San Diego / CA, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 13. 02. 2022
  2 318 € vnútorné
  2 358 € vonkajšie
  3 528 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 2 318 €
 • MS Nieuw Statendam

  MS Nieuw Statendam

  Južný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 13. 02. 2022
  1 478 € vnútorné
  1 478 € vonkajšie
  2 178 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 1 478 €
 • MS Nieuw Statendam

  MS Nieuw Statendam

  Južný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 13. 02. 2022
  2 978 € vnútorné
  2 978 € vonkajšie
  4 298 € s balkónom
  Dĺžka: 21 nocí
  Cena od: 2 978 €
 • MS Rotterdam

  MS Rotterdam

  Južný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 13. 02. 2022
  928 € vnútorné
  1 018 € vonkajšie
  1 098 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 928 €
 • MS Rotterdam

  MS Rotterdam

  Južný Karibik
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 13. 02. 2022
  1 779 € vnútorné
  1 939 € vonkajšie
  2 099 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 1 779 €
 • MS Eurodam

  MS Eurodam

  Karibik a Stredná Amerika
  Z prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké - Do prístavu: Fort Lauderdale / FL, Spojené štáty americké
  Dátum odchodu: 16. 02. 2022
  1 869 € vnútorné
  1 889 € vonkajšie
  2 469 € s balkónom
  Dĺžka: 11 nocí
  Cena od: 1 869 €