MSC Virtuosa - nový prírastok do rodiny MSC Cruises

Prichádzame k Vám s krásnou novinou -  MSC Cruises má nový prírastok.

VITAJ MSC VIRTUOSA! 

Spoločnosť MSC Cruises spustila na vodu 1. februára 2021 novú, vysoko inovatívnu loď MSC Virtuosa, ktorá je šetrná k životnému prostrediu a stala sa tak súčasťou flotily MSC Cruises. 
Loď sa stane jednou z najekologickejších lodí na mori.

1. februára 2021 sa vo francúzskom meste Saint Nazaire uskutočnila súkromná ceremónia, na ktorej MSC Virtuosa získala svoju oficiálnu vlajku a požehnanie pre šťastie. Na slávnostnom ceremoniáli sa zúčastnil výkonný predseda spoločnosti Pierfrancesco Vago, jeho manželka Alexa Aponte-Vago a ich deti. Taktiež nechýbali ani zástupcovia tímu MSC Cruises spolu s vedúcimi pracovníkmi a pracovníkmi, ktorí sa podieľali na výstavbe lode. 

Pokiaľ ide o životné prostredie, MSC Virtuosa bola navrhnutá tak aby obsahovala niektoré z najpokročilejších technológií, vrátane hybridných systémov na čistenie výfukových plynov a špičkových systémov selektívnej katalytickej redukcie, systémov čistenia odpadových vôd a prepojenia medzi pobrežím a loďou ako aj podvodný systém vyžarovania hluku, ktorý minimalizuje akustický zvukový dopad. Okrem toho sa znižujú potenciálne účinky na morskú faunu.

MSC Virtuosa získala 11 zlatých perál od spoločnosti Bureau Veritas (svetový líder v testovaní, inšpekcii a certifikácii) za rad aplikácie inovatívnych aspektov, vrátane ochrany životného prostredia, zdravia a bezpečnosti. MSC Virtuosa je prvou výletnou loďou na svete, ktorá dostala od tejto spoločnosti aj ocenenie BIORISK SECURED ako uznanie za zníženie a riadenie rizík infekčných chorôb pre cestujúcich.

Lode generácie Meraviglia, ku ktorej patrí aj loď MSC Virtuosa, sa vyznačujú ikonickou 101 metrov dlhou promenádou s ohromujúcou LED oblohou, ktorá je srdcom celej lode. Dvojpodlažný priestor je lemovaný butikmi, reštauráciami a barmi a je ideálnym miestom, kde môžu hostia stráviť príjemné nakupovanie alebo naopak stretnúť sa s priateľmi pri drinku. MSC Virtuosa je sesterskou loďou MSC Grandiosa, ktorá sa zatiaľ ako jediná loď spoločnosti MSC Cruises opäť vrátila na more.

Spustenie plavieb je naplánované od 16.04.2021.

Prvá plánovaná trasa bude zahŕňať obľúbené stredomorské prístavy na 3-5 nocí.  
Ponuka: Stredomorie jar 2021

Už od 149 EUR za dospelú osobu v dvojlôžkovej kajute.

 

Loď sa následne preplaví do domovského prístavu Kiel, odkiaľ sa bude plaviť od 08.05.2021 na 7 a 14 nocí po Nórskych fjordoch a Baltiku.
Ponuka: Nórske fjordy a Baltic
Už od 579 EUR za dospelú osobu v dvojlôžkovej kajute.

     

 

Od konca novembra bude MSC Virtuosa tráviť svoju zimnú sezónu v Perzskom zálive. V ponuke sú plavby na 7 nocí smerujúce do Dubaja, Abu Dhabi, Bahrajnu a Dohy.
Ponuka: Perzký záliv
Už od 569 EUR za dospelú osobu v dvojlôžkovej kajute.

Zaujímavé informácie o MSC Virtuosa
Inovatívne technológie:
Všetky lode MSC Cruises od roku 2017 disponujú funkciou MSC for Me – je to viackanálová digitálna funkcia, ktorá poskytuje hosťom informácie kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzajú. Táto funkcia pomáha hosťom plánovať a rezervovať služby a poskytuje kontrolu nad osobnými zážitkami z plavby. Táto viackanálová funkcia je k dispozícii prostredníctvom aplikácie MSC for Me, TV v kabíne a interaktívnych obrazoviek na lodi. Náramok MSC for Me predstavuje súčasť doplnkov na lodi a pomocou náramku si hostia môžu vychutnať atmosféru na lodi bez potreby svojej výletnej karty. Poskytuje tak bezkontaktný a plynulý zážitok z plavby, či už je to platba za nákupy, rezervácie služieb, otváranie dverí kabíny, alebo sledovanie kontaktov ako súčasť zdravotných a bezpečnostných opatrení.

MSC Yacht Club:
MSC Virtuosa ponúka vylepšený MSC Yacht Club, ktorý ponúka luxus a exkluzivitu súkromného priestranstva a zároveň poskytuje možnosti rekreácie a zábavy, ktoré ponúka zvyšok lode. Hostia môžu využiť 24-hodinovú osobnú službu komorníka a taktiež luxusné súkromné ​​vybavenie vrátane gurmánskej reštaurácie, elegantného salónika, priestranného bazéna a oddelenej terasy na opaľovanie.

MSC Virtuosa získala ocenenie rodinnej ponuky:
MSC Cruises je vždy zameraná na potreby rodín. Vďaka rozsiahlym zariadeniam, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s LEGO a Chicco, si prídu na svoje všetky vekové kategórie.

  

Chráni životné prostredie:

 • MSC Virtuosa je vybavená hybridnými systémami čistenia výfukových plynov na všetkých svojich motoroch. Touto technológiou sa dosahuje 98% zníženie emisií oxidu siričitého. Loď je tiež vybavená špičkovými systémami selektívnej katalytickej redukcie, ktoré znižujú emisie oxidov dusíka o 90%. Loď je vybavená prepojením medzi pobrežím a loďou, ktoré umožňuje pripojenie k miestnym energetickým sieťam v prístavoch. To umožňuje minimalizovať použitie motora v prístave, čo vedie k podstatnému zníženiu emisií.
 • Loď taktiež obsahuje pokročilé systémy čistenia odpadových vôd.
 • MSC Virtuosa je vybavená podvodným systémom vyžarovania hluku, ktorý minimalizuje akustický zvukový dopad a znižujú potenciálne účinky na morskú faunu, najmä na morské cicavce v okolitých vodách.
 • Všetky nové lode disponujú širokou škálou energeticky efektívnych zariadení, ktoré pomáhajú znižovať a optimalizovať využitie motora. Patria sem napr. inteligentné vetranie a pokrokové klimatizačné systémy. Lode používajú LED osvetlenie riadené inteligentnými systémami, aby ďalej vylepšovali profil úspory energie.

Základné informácie:

 • MSC Virtuosa disponuje 19. palubami, ktoré sú pomenované podľa známych skladateľov.
 • Loď je dlhá 331 metrov, je to o 16 metrov viac ako MSC Meraviglia a MSC Bellissima. Disponuje väčším verejným priestorom a má viac kajút.
 • Na palube sa nachádza 21 barov, 4 hlavné reštaurácie a 5 špecializovaných reštaurácií
 • Na palube taktiež nájdete divadlo s 945 sedadlami, ktoré každý večer ponúka rôzne predstavenia
 • 5 bazénov vrátane magrodome bazéna na 15. palube (priestor s bazénom prekrytý posuvnou presvetlenou strechou)
 • Himalájsky most sa nachádza na 19. palube, ktorý ponúka zábavnú lanovú dráhu 80 metrov nad vodou
 • Disponuje obchodným centrom o rozlohe 1 168 m² , na ktorej sa nachádzajú rôzne obchody

MSC Cruises tento rok plánuje ešte jedno veľké prekvapenie, spustenie ďalšej lode. Tak zostaňte s nami a my Vám čoskoro predstavíme ďalšieho člena rodiny MSC Cruises.

Späť na zoznam noviniek